MANTA
Klub sportovních potápěčů MANTA, webmaster: M.Karešová (mkaresova@seznam.cz), kontakt nebo kniha návštěv.

HLAVNÍ STRÁNKA

CHORVATSKO


obecné informace
důležité kontakty
kdy do Chorvatska - počasí
podmínky potápění
vyzkoušená Divingcentra
ceny v Chorvatsku
celní předpisy
pobyt v Chorvatsku
zajímavá místa
popis cesty
dálniční a další poplatky
pravidla silničního provozu
ubytování
o moři
Co je zakázáno
fotky

CHORVATSKO

CHORVATSKÉ MOŘE

Chorvatské moře je z hlediska potápění zajímavější, než např. Itálie, Slovinsko či Španělsko. Nicméně rok od roku je stále špinavější a mrtvější, tak je jen otázkou času, kdy mezi Chorvatskem a Itálií nebude rozdíl. Nejhezčí potápění je samozřejmě na ostrovech a tam, kde není příliš velký turistický ruch. Dno bývá buď travnaté či písčité, nebo (častěji) skalnaté. Na podzim můžete v Chorvatsku vidět spoustu chobotnic, kterým se v Jadranu daří. Větší ryby uvidíte v Chorvatsku zcela výjimečně, obvykle malé žraloky máčky. Nepříjemné setkání můžete mít s ježkem, kterých je všude plno.
Kromě máček a ježků můžete samozřejmě vidět v Chorvatsku spoustu malých ryb, které jsou k vidění většinou na skalnatých útvarech dna. Občas se objeví nějaká sépie, na stěnách bývají ropušnice, malé gorgonie a několik druhů barevných plžů. Když budete mít štěstí, můžete se potkat i s delfínem.
Na Kornátech se dají vidět mnohem větší ryby a langusty.
Co do teploty vody je moře v Chorvatsku snesitelné už od května (v jižní části). Na severu je voda teplá až v červnu. V červenci a srpnu je na jihu (Split) voda v horkých dnech až nesnesitelně horká.