MANTA
Klub sportovních potápěčů MANTA, webmaster: M.Karešová (mkaresova@seznam.cz), kontakt nebo kniha návštěv.

HLAVNÍ STRÁNKA

ČERNÁ HORA

obecné informace
kdy do černé hory
potápění
ceny
jak se domluvit
strava
ubytování
kudy z ČR
zajímavá místa
fotky

ČERNÁ HORA

OBECNÉ INFORMACE O ČERNÉ HOŘE

Černá hora bývala součástí Jugoslávie. Nyní sousedí s Chorvatskem a Jugoslávií, dalšími dvěma částmi, které po rozpadu bývalé Jugoslávie vznikly a s Albánií. Hlavním městem Černé hory je Podgorica. Černá hora není příliš velká země, na pobřeží je jen pár měst, kde je možné se ubytovat. Nejhezčí místa jsou ve vnitrozemí. Hory, které v Černé hoře zabírají podstatnou část území, uspokojí náhodné návštěvníky i zkušené turisty a milovníky hor.

Některá místa jsou však nedostupná nejen pro automobily, ale i pro případnou pomoc, proto je nutné být nanejvýš opatrní a při návštěvě hor v Černé hoře nepřeceňovat své síly.

Z přímořských měst je zajímavý především Ulcin, Svaty Stefan a Budva.
Ubytování lze zajistit až přímo na místě, místní se sami nabízejí. Pokud nehledáte klidné místo k odpočinku, ale naopak vzruch a večerní život, zamiřte právě sem.

Pokud jako my preferujete klid a navíc se chcete potápět, můžete zkusit buď kemp za Budovou (po pobřeží směrem na sever), nebo nějaké malé městečko na pobřeží. Černohorští jsou na turisty zvyklí a téměř vždy se setkáte s přátelským přijetím.
Značná část obyvatel jsou muslimové, proto je třeba počítat s tím, že ne vždy budou tolerovat západní kulturu. Zvlášť neuctivé vůči místním je opalování se bez plavek či pití alkoholu na veřejnosti. Nikdo vás pokutovat nebude, ale je dobré místní zvyky respektovat. Budou se k vám chovat mnohem vstřícněji a přívětivěji.